Hradčanské nám. 15, Praha 1

ÚT – NE 10:00-18:00

Image Alt

O Kavárně

Jako malá, jsem si často hrávala na prodavačku na trhu… pak ale pokročila doba a vznikaly u nás první supermarkety a s nimi i pípací kasy. A pak i taková jedna pípací kasa byla v hračkářství pro děti. I přes mé citové vydírání, vzlykavý pláč a záchvaty vzteku, mi jí nikdo nekoupil. Tak jsem si vzala kalkulačku a pípala jsem sama… doma už ze mě museli být zoufalí a docela se divím, že mě, i přes mé autistické autopípání, přihlásili na gymnázium.

Doba pokladen mě pak na nějakou chvíli opustila a v pubertálních letech jsem rozjela slibnou kariéru webového mága – vytvořila jsem si stránky o Harry Potterovi a na tu dobu, to mělo fakt úspěch. Za měsíc třeba 30 návštěv! A to bylo v době chrčení modemu hodně.

Ale i tuto slibnou kariéru jsem časem pověsila na hřebík, nějak mě to pořád u toho počítače nebavilo a potřebovala jsem nějaké penízky na šatičky, no a tak jsem nastoupila na brigádu do Mekáče.

Z brigády byla desetiletá práce. A přesně v tom desátém roce, když jsem byla vedoucí restaurace na I.P.Pavlova, jsem si řekla: “Proč to vlastně dělám?”, všimli si toho ale i jiní, a tak jsme se rozloučili – a stalo se tak jedině dobře. No a pak přišla další práce, provozní manažerka pro Kostelecké uzeniny a fast food řetězec Parky’s, otevíračka řeznictví, atd.

A pak přišla krize. Moje krize. Něco mi chybělo a nebyla jsem spokojená. S tím, co dělám a kdo jsem. Dala jsem výpověď a potřebovala jsem si odpočinout. Do toho všeho jsem náhodně potkala v posledních letech skvělé lidi, díky kterým jsem získala opět svůj pohled na život, ujasnila jsem si sama sebe a to, co v životě chci dělat, kým být a jak se chovat. A tím pádem jsem začala zase myslet na svůj dávný sen, mít vlastní kavárnu plnou knížek, pohody a pohodlí. A protože jsem kolem sebe měla (a stále mám) skvělé lidi, rodinu a přátele, mohla jsem si tento sen dovolit uskutečnit.

A za tohle – všem, kdo mi pomáhají, budu navždy nesmírně vděčná!

A tak jsem ve svém křesle z Martinic, ve své (v naší!) kavárně a Facebook po mě chtěl napsat tento článek. No a proč teda vlastně ne…….

A teď najdi 10 rozdílů ...

červenec 2018

prosinec 2018

Chcete uspořádat večírek, setkání či svůj koncert nebo autorské čtení?